Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Rzeszów - Szczecin

Szczecin i Rzeszów dzieli spora odległość- ponad 700 km. Z tego powodu podróż samochodem jest dość kosztowna. Trasę pomiędzy Rzeszowem a Szczecinem taniej można pokonać pociągiem, choć wymaga to co najmniej jednej przesiadki. Jeżeli chodzi o przejazd autobusem, to trudno znaleźć dogodne połączenie – lepiej wybrać samochód lub pociąg.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Rzeszowa do Szczecina prowadzi przez Tarnów, Kraków, Katowice, Wrocław, Zieloną Górę i Gorzów Wielkopolski. Jej długość to ok. 831 km, czas dojazdu ok. 8,5 – 9 godzin. Na odcinku Kraków – Wrocław poruszamy się płatną autostradą A4. Jeżeli chcemy ominąć odcinki płatne najkrótsza trasa prowadzi przez Kielce, Piotrków Trybunalski, Poznań, i Gorzów Wielkopolski. Jej długość to ok. 785 km, czas przejazdu ok. 10 – 10,5 godziny. Trasa prowadzi drogami krajowymi nr 9, 74, 12, 72, 92 i drogą ekspresową S3.

Podróż pociągiem

Dostępne jest jedno bezpośrednie połączenie z Rzeszowa do Szczecina, pozostałe to połączenia z minimum jedna przesiadką. Podróż pociągiem bezpośrednim jest długa – trwa ok. 16,5 godziny. Plusem jest niska cena biletu. Podróż z przesiadką może się odbyć przez Kraków lub Katowice albo Kraków i Warszawę (2 przesiadki), skąd jest większy wybór połączeń do Szczecina.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych z Rzeszowa do Szczecina. Można spróbować przejazdu z przesiadką w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu lub Wrocławiu i Zielonej Górze. Połączeń autobusowych jest jednak niedużo. O ile z Rzeszowa do Łodzi, Warszawy i Wrocławia można tanio dostać się Polskim Busem, tak połączeń z tych miast do Szczecina jest dużo mniej.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: