Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Poznań - Wrocław

Podróż samochodem

Z Poznania do Wrocławia prowadzą trzy alternatywne trasy, które różnią się długością i czasem niezbędnym do ich pokonania. Mierzą od 160 do 180 kilometrów i zajmują średnio 2,5-3 godziny.

Najkrótsza z nich prowadzi przez Śrem, Gostyń i Rawicz, nieco dłuższa – przez Kościan, Leszno i Rawicz, a najdłuższa – przed Środę Wielkopolską, Jarocin, Krotoszyn i Milicz. Przy średnim spalaniu 7 litrów benzyny na 100 kilometrów, koszt podróży w jedną stronę wyniesie 60-70 zł.

Najkrótsza trasa: podróż do Wrocławia należy rozpocząć od skierowania się poznańską ul. Bolesława Krzywoustego na południe, aż do drogi ekspresowej S11 i kontynuowanie jazdy tą trasą. Przed miejscowością Kórnik skręt na drogę wojewódzką nr 431, a następnie 434, przez Śrem, Gostyń i Rawicz, skąd prowadzi droga krajowa nr 5 przez Trzebnicę. Droga ta następnie przecina autostradę A8 i przechodzi w ul. Żmigrodzką i Bałtycką, które prowadzą do centrum Wrocławia.

Podróż autobusem

Przejazd na trasie Poznań-Wrocław oferują różni przewoźnicy autobusowy, w tym PKS oraz prywatne busy. Stałe połączenie proponuje np. PKS Wołowiec. Nie jest to jednak najszybszy środek transportu. W tym przypadku podróż trwa nawet 4,5 godziny. Koszt biletu to średnio 25-27 zł. Kursują z Dworca Autobusowego w Poznaniu do Dworca Autobusowego-Centralnego we Wrocławiu.

Podróż pociągiem

Między miastami kursują także bezpośrednie połączenia kolejowe, choć różnią się pod względem ceny, a przede wszystkim – czasu przejazdu. Przewozy Regionalne (TLK, InterRegio) oferują bilety w cenie 30-45 zł a najniższej klasie. Czas podróży może wynieść jednak od nieco ponad 3 do 5 godzin.

Podróż samolotem

Z Poznania do Wrocławia, ze względu na niewielką odległość (ok. 170 km), nie kursują bezpośrednie połączenia lotnicze. Jedyna możliwość to skorzystanie z lotu z przesiadką w Warszawie. Czas oczekiwania w stolicy może wiązać się z kilkugodzinnym oczekiwaniem. Koszt biletu nie jest niski – od 250 do nawet 600 zł.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: