Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Kraków - Wrocław

Podróż samochodem

Kraków jest bardzo dobrze skomunikowany z Wrocławiem, ze względu na autostradę A4. Droga szybkiego ruchu pozwala na dogodne podróżowanie między tymi miastami. Trasę o długości ok. 270 kilometrów pokonać można dzięki temu w ok. 2,5 godziny. Z tego względu omijanie płatnych odcinków autostrady nie jest zalecane. Byłaby to trasa znacznie dłuższa, a na przejechanie jej należałoby przeznaczyć o wiele więcej czasu. Na odcinku Kraków-Wrocław znajduje się kilka punktów poboru opłat. Przejechanie całości kosztuje ok. 35 zł.

Najkrótsza trasa: podróż do Wrocławia należy rozpocząć od skierowania się na krakowską Al. 29 Listopada, Opolską, aż do Conrada. Dalej aż w okolice Centrum Witek, gdzie droga krajowa nr 7 przechodzi w autostradę A4, która jest częścią trasy europejskiej E40. Pierwszy punkt poboru opłat znajduje się naprzeciwko lotniska Balice.

Autostrada prowadzi na obrzeżach kolejnych miast – kolejno Chrzanów, Mysłowice (gdzie znajduje się drugi punkt poboru opłat), Katowice, Ruda Śląska. Na odcinku Gliwice-Wrocław znajdują się kolejne punkty poboru opłat. Przejazd tej trasy jest płatny. Autostradą A4 dotrzeć można  do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia lub zjechać wcześniej w Al. Karkonoską prowadzącą do centrum miasta.

Podróż autobusem

Do Wrocławia dotrzeć można także transportem zorganizowanym. To popularna trasa, na której kursuje wielu przewoźników. W większości przypadków cena biletu w jedną stronę jest porównywalna. Różnić może się czas podróży. PKS Nowy Sącz oferuje połączenie Kraków-Wrocław za 42-44 zł, czas przejazdu wynosi jednak niemal 5 godzin. Prywatni przewoźnicy, tacy jak Link-Bus czy Lajkonik oferują przejazd za 40 zł, a czas podróży to już tylko nieco ponad 3 godziny.

Podróż pociągiem

Między miastami poruszać można się również transportem kolejowym, chociaż nie jest to rozwiązanie zbyt ekonomiczne i szybkie. Na trasie tej połączenia obsługują Przewozy Regionalne. Koszt biletu to średnio 50-60 zł, a czas przejazdu nie jest krótszy, niż 5,5 godziny. Czasami konieczna jest także przesiadka w Katowicach, a wtedy podróż trwa już sporo ponad 6 godzin.

Podróż samolotem

Ze względu na stosunkowo niewielką odległość (270 km) oraz połączenie Krakowa i Wrocławia autostradą A4, na trasie tej nie ma bezpośrednich lotów. Jedyną możliwością jest skorzystanie z połączeń z przesiadką w Warszawie. Koszt biletu to jednak ponad 400 zł w jedną stronę.

Wyznaczanie trasy

A
E
B
C
D
dodaj więcej miejsc pośrednich
*Te pola są nieobowiązkowe..
Pokaż całą trasę
rozwiń >>

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

Popularne trasy

Lotniska

Często podczas planowania urlopu zastanawiamy się, jak dojechać w dane miejsce. Planowanie trasy potrafi być wbrew pozorom nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli nie ma się do tego odpowiednich narzędzi, takich jak np. mapa odległości. Dzięki naszemu serwisowi – przede wszystkim przydatny okaże się tutaj kalkulator odległości – bez trudu sobie z tym poradzicie. Plan podróży można stworzyć za pomocą zaledwie kilku kliknięć, biorąc pod uwagę odległości czy też to, ile kilometrów mamy do pokonania. Jeśli więc zadajesz sobie pytanie rodzaju: jak dojadę do celu?, dzięki trasa.info i działowi wyznaczanie trasy, bez wątpienia znajdziesz odpowiedź. Warto zwrócić uwagę, że trasa dojazdu i związane z nią szczegóły to absolutny priorytet, jeśli mowa o podróżowaniu na własną rękę. Istotne jest więc planowanie dokładne i bez pośpiechu. Mechanizm jest oczywiście prosty, stworzony zarówno dla osób, które miały już okazję planować własny wyjazd, jak również dla wszystkich tych, którzy będą robić to po raz pierwszy. Podstawowym pytaniem, jakie należy sobie zadać, jest to, ile kilometrów należy przejechać, aby dostać się na miejsce urlopu. Kolejną kwestią jest mapa dojazdu, a także plan trasy, jaką będziemy pokonywać. Intuicyjny i prosty interfejs sprawi, że wszystkie potrzebne informacje zdobędziesz w mgnieniu oka, a raz stworzoną trasę będzie można wykorzystać w przyszłości albo też zmodyfikować pod kątem kolejnych podróży. Skorzystaj więc z naszej witryny i łatwo wyznacz trasę do miejsca wypoczynku. Nie jesteś pewien, ile będziesz musiał jechać i jak długo to potrwa? To żaden problem – po prostu oblicz trasę przy pomocy naszych kalkulatorów i znacząco ułatw sobie dojazd. Mapa, którą Ci udostępniamy, jest dokładna i niezawodna.