Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Kraków - Rzym

Odległość pomiędzy Krakowem a Rzymem w linii prostej wynosi 1077 km. Długość trasy samochodowej to ok. 1600 km. Wybierając się z Krakowa do Rzymu  możemy skorzystać z kilku środków transportu: własnego samochodu, autokaru, samolotu lub kolei. Ze względu na krótki czas podróży i możliwość znalezienia tanich ofert cenowych korzystna jest podróż samolotem. Warto też rozważyć autokar lub własny samochód, choć podróż samochodem może być dość męcząca i kosztowna. Podróż pociągiem możliwa jest tylko z przesiadkami, ale przy odpowiednim zaplanowaniu trasy i skorzystaniu z dostępnych zniżek może być przystępna cenowo.

Podróż samochodem

Najpopularniejszym wariantem jest podróż przez Czechy i Austrię lub Słowację, Czechy i Austrię. Autostrady w Czechach, na Słowacji i w Austrii płatne. Można oczywiście znaleźć drogi alternatywne, omijające drogi płatne.

Wybierając trasę przez Czechy kierujemy się z Krakowa do przejścia granicznego z Czechami w Cieszynie, potem przez Ołomuniec i Brno docieramy do granicy z Austrią w miejscowości Znojmo lub Mikulov, następnie kierujemy się ma Wiedeń, Graz, Klagenfurt, Villach do granicy z Włochami w Tarvisio skąd mijając Wenecję, Padwę, Bolonię, Florencję docieramy do Rzymu. Długość tej trasy to ok. 1590 km, czas przejazdu w jedną stronę z krótkimi postojami ok. 24 godz., szacowany koszt paliwa ok. 790 – 950 zł w jedną stronę. Trasa przebiega przez autostrady: w Polsce A4 (płatna), W Czechach D1, w Austrii, A5 i A2, we Włoszech A23, A4 i A1.

Wybierając trasę przez Słowację kierujemy się najpierw do przejścia granicznego ze Słowacją w Chyżnym, potem kierujemy się w stronę Bratysławy. Tam w dzielnicy Petržalka lub miejscowości Jarovce przekraczamy granicę z Austrią i kierujemy się w stronę Wiednia. Dalej trasa przebiega tak, jak w wariancie przez Czechy. Na Słowacji poruszamy się drogą ekspresową R3 oraz autostradami D3 i D1. Długość tej trasy to ok. 1590 km, czas przejazdu z krótkimi postojami ok. 24 godz., szacowany koszt paliwa ok. 790 – 950 zł w jedną stronę.

Trasy alternatywne, z pominięciem autostrad i dróg płatnych przebiegają niemal równolegle. W wariancie przez Czechy po przekroczeniu granicy z Austrią należy się kierować na miejscowości Krems i St. Polten.

Podróż pociągiem

Niestety brak bezpośredniego połączenia pomiędzy Krakowem a Rzymem. Korzystając z oferty PKP Intercity Spar Day/Spar Night (ceny miejsc siedzących od 39 euro) można dostać się do Wiednia, gdzie można przesiąść się na pociąg do Rzymu korzystając z kolei z oferty Spar Schiene (ceny miejsc siedzących od 29 euro). Bezpośredni, nocny pociąg do Rzymu kursuje również z Monachium. Jest to pociąg CNL (City Night Line), w którym ceny miejsc siedzących zaczynają się od 12 euro.

Podróż autobusem

Istnieje wiele regularnych linii autokarowych pomiędzy Krakowem a Rzymem, obsługiwanych przez różne firmy przewozowe. Plusem przejazdu autokarem jest cena, wadą dość długi czas podróży (24 – 26 godz.) i konieczność trzymania się trasy i rozkładu jazdy – o zwiedzaniu atrakcyjnych miejsc po drodze nie może być mowy. Cena biletu normalnego w jedną stronę to, w zależności od przewoźnika, ok. 270 – 350 zł, a w obie strony 500 – 600 zł. Połączenia obsługują np. Agat, Almabus, Eurobus Eurolines, Sindbad, Bermuda.

Podróż samolotem

Istnieją bezpośrednie połączenia lotnicze pomiędzy Krakowem a Rzymem: jedno obsługiwane przez Ryanair (na lotnisko Ciampino) i drugie obsługiwane przez Alitalia (na lotnisko Fiumicino). Czas przelotu to ok. 2 godziny. Ze względu na krótki czas podróży i możliwość znalezienia taniej oferty podróż samolotem może być najbardziej opłacalną opcją.

Wyznaczanie trasy

A
E
B
C
D
dodaj więcej miejsc pośrednich
*Te pola są nieobowiązkowe..
Pokaż całą trasę
rozwiń >>

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

Popularne trasy

Lotniska

Często podczas planowania urlopu zastanawiamy się, jak dojechać w dane miejsce. Planowanie trasy potrafi być wbrew pozorom nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli nie ma się do tego odpowiednich narzędzi, takich jak np. mapa odległości. Dzięki naszemu serwisowi – przede wszystkim przydatny okaże się tutaj kalkulator odległości – bez trudu sobie z tym poradzicie. Plan podróży można stworzyć za pomocą zaledwie kilku kliknięć, biorąc pod uwagę odległości czy też to, ile kilometrów mamy do pokonania. Jeśli więc zadajesz sobie pytanie rodzaju: jak dojadę do celu?, dzięki trasa.info i działowi wyznaczanie trasy, bez wątpienia znajdziesz odpowiedź. Warto zwrócić uwagę, że trasa dojazdu i związane z nią szczegóły to absolutny priorytet, jeśli mowa o podróżowaniu na własną rękę. Istotne jest więc planowanie dokładne i bez pośpiechu. Mechanizm jest oczywiście prosty, stworzony zarówno dla osób, które miały już okazję planować własny wyjazd, jak również dla wszystkich tych, którzy będą robić to po raz pierwszy. Podstawowym pytaniem, jakie należy sobie zadać, jest to, ile kilometrów należy przejechać, aby dostać się na miejsce urlopu. Kolejną kwestią jest mapa dojazdu, a także plan trasy, jaką będziemy pokonywać. Intuicyjny i prosty interfejs sprawi, że wszystkie potrzebne informacje zdobędziesz w mgnieniu oka, a raz stworzoną trasę będzie można wykorzystać w przyszłości albo też zmodyfikować pod kątem kolejnych podróży. Skorzystaj więc z naszej witryny i łatwo wyznacz trasę do miejsca wypoczynku. Nie jesteś pewien, ile będziesz musiał jechać i jak długo to potrwa? To żaden problem – po prostu oblicz trasę przy pomocy naszych kalkulatorów i znacząco ułatw sobie dojazd. Mapa, którą Ci udostępniamy, jest dokładna i niezawodna.