Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Katowice - Zakopane

Odległość z Katowic do Zakopanego wynosi ok. 150 km. Dystans ten możemy pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem. Najsprawniej trasę pomiędzy Katowicami a Zakopanym pokonamy własnym samochodem. Podróż autobusem lub pociągiem jest dłuższa. Połączenia autobusowe i kolejowe to połączenia z przesiadką w Krakowie, ale ich ilość jest za to dość duża.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Katowic do Zakopanego prowadzi przez Mysłowice, Oświęcim, Wadowice, Rabkę – Zdrój, Nowy Targ i Biały Dunajec. Jej długość to ok. 163 km, czas przejazdu ok. 3 godzin. Trasa nie zawiera odcinków płatnych – w Mysłowicach należy zjechać na drogę wojewódzka w kierunku Oświęcimia. Dalej droga prowadzi drogami krajowymi nr 28 i 47. Możemy także wybrać wariant przez Kraków, Myślenice, Rabkę – Zdrój, Nowy Targ i Biały Dunajec. Długość tej trasy to ok. 178 km, czas przejazdu ok. 2,5 godziny, przy założeniu, że na odcinku Kraków – Zakopane (tzw. zakopianka) nie będzie korków. Jadąc tą trasą poruszamy się autostradą A4, która na odcinku Katowice – Kraków jest płatna.

Podróż autobusem

Połączenia pomiędzy Katowicami z Zakopanym to głównie połączenia z przesiadką w Krakowie. Ich wybór jest bardzo duży – trasy Katowice  - Kraków i Kraków – Zakopane obsługują autobusy PKS, Polski Bus i firmy prywatne. Koszt przejazdu jest niższy, niż przejazd samochodem i podobna lub niższa od ceny biletu kolejowego.

Podróż pociągiem

Z Katowic do Zakopanego można dostać się pociągiem z przesiadką w Krakowie. W przeciwieństwie do podróży samochodem lub autobusem nie grożą nam korki. Czas przejazdu z Katowic do Zakopanego to ok. 5,5 godziny lub dłużej. Wysokość ceny biletu zależy od rodzaju pociągu – ekspres, pospieszny lub REGIO, ale jest ona niższa, niż koszt paliwa.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: