Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdynia - Sosnowiec

Odległość pomiędzy Gdynią a Sosnowcem wynosi, w zależności od wybranej trasy, ok. 550 – 630 km. Trasę pomiędzy Gdynią a Sosnowcem możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Zarówno podróż pociągiem, jak i podróż autobusem wymagają przesiadek. Czas dojazdu jest podobny, koszt podróży autobusem może być niższy, niż koszt dojazdu pociągiem.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa z Gdyni do Sosnowca prowadzi przez Gdańsk, Toruń, Włocławek, Łódź, Piotrków Trybunalski i Częstochowę. Jej długość to ok. 543 km, czas dojazdu ok. 6,5 godziny. Na odcinku Gdańsk – Toruń poruszamy się płatną autostradą A1. Możemy ją ominąć drogą krajową nr 91 przez Tczew i Grudziądz. Inna możliwość to trasa przez Gdańsk, Elbląg, Ostródę, Warszawę, Piotrków Trybunalski i Częstochowę. Długość tej trasy to ok. 637 km, czas dojazdu ok. 7,5 godziny. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 7, 50 i 1 oraz drogami ekspresowymi S7 i S8. Nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy Gdynią a Sosnowcem. Najłatwiej dostać się z Szybką Koleją Miejską z Gdyni do Gdańska, następnie z Gdańska do Katowic, a z Katowic komunikacją miejską do Sosnowca. Na trasie Gdańsk – Katowice można skorzystać z oferty tanich przejazdów Polskiego Busa. Orientacyjny czas podróży z Gdańska do Katowic to ok. 9 godzin.

Podróż pociągiem

Z Gdyni do Sosnowca można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa ok. 10,5 godziny. Połączeń bezpośrednich jest niewiele, dlatego zazwyczaj konieczna jest przesiadka w Warszawie.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: