Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Poznań

Odległość pomiędzy Gdańskiem a Poznaniem wynosi ok. 300 km. Trasę pomiędzy tymi miastami można pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem. Najbardziej opłacalna jest podróż pociągiem – bilet kolejowy jest tańszy od kosztu podróży samochodem, a czas przejazdu jest podobny. Podróż autobusem wymaga przesiadek.

Podróż samochodem

Jadąc z Gdańska do Poznania mamy do wyboru kilka tras. Możemy wybrać trasę wiodącą przez płatną autostradę A1 lub wariant z pominięciem tras płatnych. Jeżeli zdecydujemy się na przejazd autostradą możemy pojechać przez Starogard Gdański, Grudziądz, Bydgoszcz i Gniezno lub przez Starogard Gdański, Grudziądz, Inowrocław i Gniezno. Obydwie trasy mają podobną długość – pierwsza 309 km, a druga 332 km i podobny czas przejazdu – ok. 4 godziny. Jeżeli chcemy uniknąć tras płatnych możemy pojechać przez Tczew, Grudziądz, Bydgoszcz, Gniezno i Swarzędz. Trasa prowadzi drogą krajową nr 91 i drogą krajową nr 5. Jej długość to ok. 307 km, czas przejazdu ok. 4,5 godziny. Inna możliwość to przejazd przez Starogard Gdański, Tucholę, Więcbork, Rogoźno i Oborniki. Trasa prowadzi drogą krajową nr 22 i nr 11 oraz drogami wojewódzkimi. Jej długość to ok. 299 km, czas podróży ok. 5 godzin.

Podróż pociągiem

Istnieje duży wybór bezpośrednich połączeń z Gdańska do Poznania. Bilet kolejowy jest tańszy od kosztu paliwa. Pociąg ekspresowy jedzie z Gdańska do Poznania ok. 3,5 godziny, pociąg pospieszny ok. 4 godzin. W razie braku bezpośredniego połączenia można pojechać z przesiadką w Bydgoszczy.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych pomiędzy Gdańskiem i Poznaniem. Lokalny PKS obsługuje jedynie połączenia w kierunku Olsztyna, Elbląga i Ostródy. Firma Polski Bus obsługuje połączenia na trasie Łódź – Poznań i Gdańsk  - Łódź. Można więc pojechać z przesiadką. Cena będzie korzystna, ale podróż trwa dłużej, niż przejazd pociągiem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: