Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Bydgoszcz

Odległość pomiędzy Gdańskiem a Bydgoszczą wynosi ok. 160 km. Najbardziej opłacalna jest podróż pociągiem – jej koszt  jest mniejszy od kosztu przejazdu samochodem, a czas podróży jest podobny. Podróż autobusem wymaga przesiadki.

Podróż samochodem

Jadąc z Gdańska do Bydgoszczy mamy do wyboru kilka tras. Najkrótsza prowadzi przez Pruszcz Gdański, Grudziądz i Świecie. Jej długość to ok. 167 km, czas przejazdu ok. 2 godzin. Trasa przebiega przez autostradę A1 i drogę krajową nr 5. Przejazd autostradą A1 jest płatny. Jeżeli chcemy uniknąć dróg płatnych najkrótsza trasa prowadzi przez Tczew, Gniew, Grudziądz i Świecie. Długość tej trasy to ok. 173 km, czas przejazdu ok. 2,5 godziny. Trasa przebiega drogą krajową nr 91 (równoległa do A1) i drogą krajową nr 5.

Podróż pociągiem

Istnieje duży wybór bezpośrednich połączeń kolejowych z Gdańska do Bydgoszczy. Podróż trwa 2 – 2,5 godziny. Bilety są dużo tańsze, niż koszt paliwa i ewentualne opłaty za autostradę.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych z Gdańska do Bydgoszczy. Rozwiązaniem jest podróż z przesiadką w Toruniu. Tanie połączenia na trasie Gdańsk – Toruń i Toruń – Bydgoszcz obsługuje firma Polski Bus.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: