Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Chorzów - Warszawa

Odległość pomiędzy Chorzowem a Warszawą wynosi ok. 300 km. Trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Jeżeli chodzi o dojazd pociągiem lub autobusem najlepiej dostać się najpierw do Katowic. Nie ma z tym żadnego problemu – pomiędzy Chorzowem a Katowicami kursuje zwykła komunikacja miejska. Najtaniej z Katowic do Warszawy można dostać się autobusem. Trochę droższy jest przejazd pociągiem, ale jest on tańszy, niż przejazd autem, przy podobnym czasie przejazdu. W pobliżu Katowic znajduje się lotnisko Katowice – Pyrzowice, które obsługuje loty do Warszawy.

Podróż samochodem

Najszybsza i najkrótsza trasa z Katowic do Warszawy prowadzi przez Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki i Rawę Mazowiecką. Jej długość to ok. 301 km, czas przejazdu ok. 3,5 – 4 godziny. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 1 i 8 oraz drogą ekspresową S8. Nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż autobusem

Tanie przejazdy na trasie Katowice – Warszawa oferuje Polski Bus. Czas dojazdu wynosi ok. 5 godzin. Na trasie tej kursują także autobusy PKS.

Podróż pociągiem

Istnieje duży wybór bezpośrednich połączeń z Katowic do Warszawy. Czas podróży pociągiem pospiesznym wynosi ok. 4,5 godziny, ekspresem ok. 3 godzin.

Podróż samolotem

Lot z Katowic do Warszawy trwa ok. 50 minut. Połączenia  obsługuje LOT. Lotnisko w Pyrzowicach znajduje się ok. 30 km od Katowic i ok. 27 km od Chorzowa. Można do niego dotrzeć autobusem komunikacji miejskiej lub linią specjalną z Katowic.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: