Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Białystok - Warszawa

Podróż samochodem

Białystok i Warszawę dzieli ok. 200 kilometrów (istnieje alternatywna trasa, która mierzy jednak ponad 250 km). Trasę tę przy sprzyjających warunkach pokonać można 2,5 godziny. Przy średnim spalaniu 7 litrów benzyny na 100 km podróż nie powinna kosztować więcej, niż 75-80 zł w jedną stronę.

Przejazd należy rozpocząć od skierowania się na południowy zachód Białegostoku ulicą Jana Pawła II. Podróż odbywa się na zmianę odcinkami drogi krajowej nr 8 oraz drogi ekspresowej S8, które płynnie przechodzą jedna w drugą (w przyszłości cały odcinek ma spełniać warunki stawiane drodze ekspresowej). Jest to fragment trasy europejskiej E67.

Kierując się na Warszawę należy przejechać przez Zambrów, Ostrowię Mazowiecką, Wyszków, Radzymin i Marki. Z Marek ulicą Radzymińską dotrzeć można do warszawskich dzielnic Targówek, Praga, Śródmieście, a ulicą Toruńską i dalej Wybrzeżem Gdyńskim na Żoliborz, Wolę i Śródmieście.

Podróż autobusem

Autobusy w kierunku Warszawy odjeżdżają z dworca mieszczącego się przy ulicy Monte Cassino w Białymstoku. Do dyspozycji podróżnych są pojazdy obsługiwane przez PKS oraz prywatnych przewoźników (np. Polski Bus). Podróż trwa ok. 4 godzin, a bilet kosztuje 30-35 zł. W przypadku wcześniejszej rezerwacji biletu w Polskim Busie, koszt podróży może być jeszcze niższy.

Istnieje także dogodne połączenie z Portem lotniczym Chopina. Z Białegostoku do lotniska Okęcie kursują bezpośrednie busy Podlasie Express. Czas podróży to ok. 3 godzin i 45 minut, a cena biletu – 45 zł.

Podróż pociągiem

Z Białegostoku do Warszawy dotrzeć można także pociągiem. Są to połączenia bezpośrednie lub pociągi udające się w kierunku Wrocławia, Krakowa, Zakopanego, Międzylesia lub Szczecina, zatrzymujące się również w Warszawie. Podróż trwa zazwyczaj niecałe 3 godziny, a bilet kosztuje 45-50 zł.

Podróż samolotem

Pokonanie tej trasy samolotem nie jest możliwe, ze względu na brak lotniska pasażerskiego w Białymstoku.

Wyznaczanie trasy

A
E
B
C
D
dodaj więcej miejsc pośrednich
*Te pola są nieobowiązkowe..
Pokaż całą trasę
rozwiń >>

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

Popularne trasy

Lotniska

Często podczas planowania urlopu zastanawiamy się, jak dojechać w dane miejsce. Planowanie trasy potrafi być wbrew pozorom nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli nie ma się do tego odpowiednich narzędzi, takich jak np. mapa odległości. Dzięki naszemu serwisowi – przede wszystkim przydatny okaże się tutaj kalkulator odległości – bez trudu sobie z tym poradzicie. Plan podróży można stworzyć za pomocą zaledwie kilku kliknięć, biorąc pod uwagę odległości czy też to, ile kilometrów mamy do pokonania. Jeśli więc zadajesz sobie pytanie rodzaju: jak dojadę do celu?, dzięki trasa.info i działowi wyznaczanie trasy, bez wątpienia znajdziesz odpowiedź. Warto zwrócić uwagę, że trasa dojazdu i związane z nią szczegóły to absolutny priorytet, jeśli mowa o podróżowaniu na własną rękę. Istotne jest więc planowanie dokładne i bez pośpiechu. Mechanizm jest oczywiście prosty, stworzony zarówno dla osób, które miały już okazję planować własny wyjazd, jak również dla wszystkich tych, którzy będą robić to po raz pierwszy. Podstawowym pytaniem, jakie należy sobie zadać, jest to, ile kilometrów należy przejechać, aby dostać się na miejsce urlopu. Kolejną kwestią jest mapa dojazdu, a także plan trasy, jaką będziemy pokonywać. Intuicyjny i prosty interfejs sprawi, że wszystkie potrzebne informacje zdobędziesz w mgnieniu oka, a raz stworzoną trasę będzie można wykorzystać w przyszłości albo też zmodyfikować pod kątem kolejnych podróży. Skorzystaj więc z naszej witryny i łatwo wyznacz trasę do miejsca wypoczynku. Nie jesteś pewien, ile będziesz musiał jechać i jak długo to potrwa? To żaden problem – po prostu oblicz trasę przy pomocy naszych kalkulatorów i znacząco ułatw sobie dojazd. Mapa, którą Ci udostępniamy, jest dokładna i niezawodna.