Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Krynicy Morskiej

Informacje ogólne i położenie

Krynica Morska to miasto w województwie pomorskim. Położone jest na Mierzei Wiślanej, pomiędzy Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. W skład gminy wchodzą także miejscowości Przebrno i Nowa Karczma. To miejscowość turystyczna, której cała powierzchnia należy do parku krajobrazowego. Zamieszkiwana jest przez ok. 1400 ludzi. W Krynicy Morskiej znajduje się kąpielisko i port rybacko-jachtowy.

Podróż samochodem

Z południowej i zachodniej części Polski należy kierować się drogą krajową nr 6 do Wejherowa. Kolejne etapy podróży to przejazd drogą krajową nr 1, dojazd do Trójmiasta, a następnie drogą krajową nr 7 do Nowego Dworu Mazowieckiego. Dalej drogą nr 502 do Stegny i stamtąd drogą nr 501 do Sztutowa i bezpośrednio do Krynicy Morskiej.

Podróż z innych części Polski także wymaga kierowania się na Trójmiasto i dalej według powyższych wskazówek. W sezonie wakacyjnym na trasie wzdłuż Mierzei mogą tworzyć się zatory, ze względu na bliskie położenie kilku innych miejscowości turystycznych.

Podróż pociągiem i autobusem

W sezonie letnim możliwe są bezpośrednie połączenia autobusowe z niektórymi miastami Polski. Poza sezonem, a także w przypadku transportu kolejowego, konieczne jest dotarcie do Elbląga lub Gdańska. Z tamtejszych dworców odjeżdżają bezpośrednie autobusy PKS do Krynicy. Kursują przynajmniej raz na godzinę. Cena biletu nie powinna być wyższa, niż kilkanaście złotych.

Podróż samolotem

Najbliższe lotnisko pasażerskie znajduje się w Gdańsku-Rębiechowie. Port lotniczy jest dobrze skomunikowany z centrum miasta. Z dworca autobusowego w Gdańsku kursują bezpośrednie autobusy PKS do Krynicy.

Podróż statkiem wycieczkowym

Możliwy jest także dojazd do Elbląga, skąd odbywają się rejsy wycieczkowe do Krynicy Morskiej. Połączenie oferowane jest w ramach Żeglugi Gdańskiej. Bilet dla osoby dorosłej to ok. 30 zł.

Atrakcje turystyczne

Symbolem Krynicy Morskiej jest latarnia, którą turyści mogą zwiedzać. Największą popularnością cieszy się oczywiście kąpielisko z niemal dwoma kilometrami plaż. Warto odwiedzić również port, w którym działa żegluga przybrzeżna. Drogą wodną można stąd dotrzeć do Tolkmicka, Elbląga i Fromborska.

W Krynicy znajduje się najwyższa wydma Mierzei Wiślanej, nazywana Wielbłądzim Garbem. W mieście działa wiele ośrodków wypoczynkowych, hoteli oraz prywatnych kwater.

Wyznaczanie trasy
ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: