Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Kraśnika

Informacje ogólne i położenie

Kraśnik to miasto w województwie lubelskim, położone 50 kilometrów na południowy zachód od Lublina. Zamieszkiwane przez ok. 36 tysięcy mieszkańców. Składa się z dwóch głównych dzielnic – Fabryczna i Lubelska oraz 4 podrzędnych. Jest regionalnym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym i sportowym.

Podróż samochodem

Przez Kraśnik przebiega droga krajowa nr 19 – od granicy z Białorusią w Kuźnicy, przez Białystok, Siemiatycze, Lublin, Kraśnik, do Rzeszowa oraz droga krajowa nr 74 na trasie Sulejów-Kielce-Kraśnik-Zamość-Zosin (granica z Ukrainą). W ciągu drogi nr 74 funkcjonuje południowa obwodnica miasta. Regionalną trasą jest również droga wojewódzka nr 833 Kraśnik-Chodel.

Nie wyznaczono strefy płatnego parkowania, więc korzystanie z parkingów miejskich jest bezpłatne (z wyjątkiem ul. Oboźnej). Postój możliwy jest głównie przed budynkami użyteczności publicznej lub na prywatnych parkingach.

Podróż pociągiem

Dworzec kolejowy znajduje się przy ul. Kolejowej. Kasy biletowe są nieczynne. Obsługuje połączenia do takich miast jak Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Przemyśl, Rzeszów, Toruń, Warszawa czy Włocławek.

Podróż autobusem

Dworzec autobusowy mieści się przy ul. Lubelskiej. Zatrzymują się na nim pojazdy do i z takich miast jak Białystok, Bielsko-Biała, Chełm, Częstochowa, Jasło, Kielce, Kraków, Krynica-Zdrój, Lublin, Opole, Rzeszów, Suwałki, Tarnów, Warszawa, Wrocław czy Zakopane.

Podróż samolotem

Port Lotniczy Lublin znajduje się w Świdniku, ok. 60 kilometrów od Kraśnika. Obsługuje wyłącznie połączenia międzynarodowe oferowane przez tanie linie lotnicze. Przewoźnicy Wizz Air i Ryanair oferują loty do Wielkiej Brytanii, Irlandii i Norwegii.

Komunikacja miejska

Transport publiczny w mieście oraz do okolicznych miejscowości obsługuje MPK Kraśnik. Do dyspozycji pasażerów jest 13 linii autobusowych. Bilet normalny kosztuje 2,2-2,4 zł, nocny – 5-6 zł, a dobowy – 9-10 zł.

Atrakcje turystyczne

Najciekawszymi punktami miasta są m.in. kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z klasztorem, dzwonnicą i murem obronnym, Wielka i Mała Synagoga (bardzo zniszczone i nieczynne) oraz Wzgórze Zamkowe z pozostałościami twierdzy z XIV-XV wieku. Warto odwiedzić również Muzeum Regionalne, 24 Pułku Ułanów, Św. Floriana oraz dwie galerie sztuki.

Wyznaczanie trasy
ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: