Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Grenoble

Informacje ogólne i położenie

Grenoble to miejscowość we Francji, położona w regionie Rodan-Alpy. Zamieszkiwana jest przez niemal 160 tysięcy ludzi. To ważny ośrodek naukowy z 3 uniwersytetami i innymi uczelniami wyższymi. W 1968 roku odbyły się tu Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Transport

40 kilometrów na północny zachód od centrum miasta znajduje się port lotniczy Grenoble-Isère, który obsługuje średnio 300-500 tysięcy pasażerów rocznie. Korzysta z niego przede wszystkim przewoźnik easyJet oferujący loty do Wielkiej Brytanii, ale sezonowo udostępniane jest połączenie czarterowe LOT do Warszawy.

Przez miasto przebiega linia kolejowa, która jest częścią ważnej trasy Lyon-Grenoble. Ważną gałęzią komunikacji są autobusy kursujące pomiędzy licznymi alpejskimi kurortami. W Grenoble działają 4 linie tramwajowe, połączenia autobusowe oraz miejska wypożyczalnia rowerów MetroVelo.

Atrakcje turystyczne

Największą atrakcję Grenoble, jest jego górskie położenie. Warto zobaczyć również niezdobyty fort Bastylia, budowany od XVI do XIX wieku, malownicze stare miasto oraz równie piękny Ogród Delfinów, doskonały na spacer. W mieście działają również muzea gromadzące bogate zbiory sztuki.

Wyznaczanie trasy
ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: