Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Rzym - pogoda i klimat

Klimat

Włochy znajdują się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, charakteryzującego się ciepłymi i suchymi latami oraz łagodnymi zimami. Przyjeżdżając do Rzymu w lecie możemy się spodziewać słonecznej, suchej, ale i upalnej pogody. Zimy natomiast są łagodne i raczej bezśnieżne. Wpływ na pogodę we Włoszech ma sirocco – gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, który w okresie letnim przynosi upały, trwające zazwyczaj kilka tygodni.

Pogoda

W Rzymie najgorętszymi miesiącami są lipiec i sierpień – temperatura może wynieść wtedy 30 – 35 stopni Celsjusza. Najwięcej opadów występuje w okresie od października do grudnia. Zimy w Rzymie są łagodne, śnieg pada tu bardzo rzadko, temperatura wynosi ok. 7 – 8 stopni Celsjusza.

Do Rzymu można przyjeżdżać przez cały rok. Sezon turystyczny trwa od kwietnia do października. W sierpniu miasto jest trochę „luźniejsze”, ponieważ jest to miesiąc urlopowy i mieszkańcy wyjeżdżają wtedy na wakacje.

Aktualna prognoza pogody

Z aktualną prognozą pogody można zapoznać się tutaj

Popularne miasta:
ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: