Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Białoruś – podział administracyjny i turystyka

Podział administracyjny
Białoruś składa się z obwodów podzielonych na regiony, a ponadto wydzielone miasto Mińsk, który jest stolicą kraju. Wyróżniamy obwody: brzeski, witebski, homelski, grodzieński, miński, mohylewski i miasto Mińsk. Największe miasta na Białorusi, będące jednoczesnie stolicami wymienionych obwodów, to odpowiednio: Brześć, Grodno, Homel, Mińsk (obwód miński i miasto Mińsk), Mohylew, Witebsk. Poszczególne obwody dzielą się ponadto aż na 118 rejonów i 10 miast wydzielonych. 
 
Zabytki, atrakcje, ciekawe miejsca 
Białoruś ze względu na panujący ustrój nie jest krajem zbyt często odwiedzanym przez turystów. Wynika to również z małej liczby atrakcji turystycznych. Jeśli już zdecydujemy się na podróż do tego kraju, to warto odwiedzić zespół zamkowy w Nieświeżu, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a także zespół zamkowy w Mirze (również wpisany na listę UNESCO). Turyści nie powinni również pominąć wycieczki do Grodna – znajdziemy tu liczne kościoły, klasztory, synagogi czy pałace. Nie zabrakło również polskich akcentów. W Nowogródku możemy podziwiać dom oraz muzeum Adama Mickiewicza, który kształcił się tam przez kilka lat. 
Popularne miasta:
ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: