Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny w Austrii

W Austrii obowiązującą walutą jest euro, które dzieli się na 100 centów, a którego kurs waha się pomiędzy 4,0 a 4,4 PLN. Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od dwóch podstawowych okoliczności: miejsca oraz terminu pobytu. Z największymi wydatkami musimy liczyć się w stolicy, czyli Wiedniu, oraz w najpopularniejszych kurortach, mniej zapłacimy w pozostałych, często równie pięknych miejscowościach. Drożej jest zimą, bo Austria to raj przede wszystkim dla narciarzy, latem za nocleg zapłacimy średnio nawet o 1/3 mniej.

Ceny podstawowych produktów spożywczych prezentują się następująco: bochenek chleba – 8-10 zł, litr mleka – 4-5 zł, kilogram cukru – 4-4,5 zł, kilogram jabłek – 8-10 zł, sok owocowy – 5-6 zł, litr wody mineralnej – 2-3 zł, kostka masła – 5-6 zł, kilogram wędliny – 30-60 zł.

Jeszcze droższe jest wyżywienie w lokalach gastronomicznych. W najtańszej restauracji obiad dla jednej osoby będzie nas kosztował 25-40 zł, w lepszej – nawet 150-300 zł za posiłek dla dwóch osób. Zestaw w popularnej sieci fast food to wydatek 30-35 zł, piwo w pubie kosztuje 10-15 zł za kufel, a ciastko w cukierni – 8-10 zł.

Narciarze muszą liczyć się z wysokimi opłatami za korzystanie z wyciągów w najpopularniejszych kurortach. Skipass ważny przez 6 dni kosztuje nawet 500-900 zł (w zależności od terminu). Każdy turysta przebywający w Austrii zobowiązany jest do zapłaty taksy klimatycznej za każdy dzień pobytu, w wysokości 6-7 zł za dobę. Kwota ta jest doliczana do rachunku za nocleg.

Najbardziej ekonomicznym sposobem na odpoczynek w Austrii jest skorzystanie z hosteli w Wiedniu lub prywatnych pensjonatów w mniejszych miejscowościach turystycznych. Dzięki temu nocleg 2 osób nie powinien kosztować więcej, niż 150-200 zł. W stolicy i kurortach ceny zazwyczaj są znacznie wyższe – nawet 400-500 zł za osobę, a górna granica nigdzie nie obowiązuje. Im większe zainteresowanie turystów, tym drożej.

Przykładowe ceny:

bochenek chleba – 8-10 zł
litr mleka – 4-5 zł
litr soku owocowego – 5-6 zł
obiad w tańszym lokalu – 25-40 zł
zestaw w znanej sieci fast food – 30-35 zł
piwo w pubie – 10-15 zł
litr benzyny bezołowiowej – 5,7-6 zł

Popularne miasta:
ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: